Rozhodla jsem se psát, protože to má smysl

Žiju na vrbě a odtud zrovna ťukám tahle slova. Vrba, to je takové mé místo, kam jsem se snažila posledních 7 let vypracovat a že je to zrovna vrba, jsem zjistila teprve nedávno.

Jak se na vrbě žije? Nejen o tom bude celý tenhle blog. Mám tady internetové připojení, a tak začínám psát svůj blog. Chceš vědět proč?

Internet je úžasná věc. Sbližuje nás, vzdálené na kilometry k obrazovkám monitorů a mobilů na vzdálenost centimetrů. Můžeš být kdekoliv chceš, třeba se pohodlně povalovat na posteli svého apartmánu v hlavním městě anebo být schoulená pod dekou v křesle malé garsonky na konci ulici na začátku světa.

Ale ta garsonka i ten apartmán je teď tvé místo, tvůj domov, tvůj přijímací kanál pro informace, které teď z internetu čerpáš – konkrétně z mých stránek. A mimochodem, chci ti poděkovat za důvěru a rozkliknutí mého blogu.

Ano, mohla bych si psát jen na papír, do bloku a i to by mělo přínos. Třídit si myšlenky a hledat souvislosti. Avšak rozhodla jsem se nenechat si myšlenky jen pro sebe a jít s kůží na trh. Internet není tak anonymní, jak se může zdát a ani já rozhodně nejsem anonymní osoba. Jsem Simona, jsem to já.

Věřím v sílu příběhů a věřím, že ten můj může mnohé ženy inspirovat. Vlastně.., v případě, že by můj životní příběh měl odstartovat změnu v životě jen jediné ženy, je to ohromná síla a to je pro mě důvod psát a dělit se o to, čím a jak jsem prošla.

Jaké role jsem v životě zkusila, než jsem se stala tou spokojenou mámou a manželkou. Nejen to. Můj život totiž už není definován jen tím, kým jsem pro druhé. Nejdůležitější je, že nyní obstojím sama před sebou.

Můj příběh si přečteš zde >>

Píšu, že věřím v sílu příběhů. Taky je ráda vymýšlím a poté sdílím. Fakta nebo fikce? Většina je vyprávění založené na nabytých životních zkušenostech či tak trochu okrajově z praxe sociální pracovnice, jíž jsem pár let byla a snažila se tak naplnit mé poslání pomáhat.
Proč mě zcela sociální práce nenaplňovala se brzy dočteš v jednom z mých dalších článků, které chystám.

PROČ VRBA

A proč se to tady jmenuje vrba? Moje slovní hříčka. Ráda pomáhám, hodně naslouchám tomu, co mi ženy v okolí říkají. No komu se svěřit nejlépe? Vrbě přeci. To mi odjakživa šlo, naslouchat a vědět, co je pro druhé dobré. Mně samotné zjištění, co je nejlepší pro mě, trvalo déle, ale to je na jiné vyprávění. A když se k vrbě vrátíš, jistě se to tu dočteš.

Podtext vrby je také v místě, kde žiju. Máme tady spousty rybníků a samozřejmě i ty vrby. Jsou tak trochu magické. Zaposlouchali jste se někdy do toho, co vrby vyprávějí?

Na závěr povím i jeden drb. Na vrbě se i trošinku čaruje. Teda ne úplně, ale výkladové karty tady taky najdeš. V jaké podobě? Například se chci podělit o to, jak se karty v mém životě objevily a sama dát pár tipů, jak jednoduše a nenásilně můžeš i Ty karty zapojit do svého života a proč bys o tom měla alespoň uvažovat.

Co je tedy můj záměr, s kterým vkládám slova na tyto řádky? Celé se to tady bude točit okolo tématu „víry v sebe“, její hledání, budování a posilování.

Inspiruji ženy vlastním příběhem o dlouholetém budování víry v sebe sama a ukazuji jim, že také ony mohou ve svém nitru kvést a tím jako kouzlem změnit celý svůj svět. Podrobnější příběh o mně naleznete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.